Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Oleje pre sklenárov

Existuje 5 produktov.

Zobraziť 1-5 of 5 položiek

Aktívne filtre

Olej na rezanie skla - všetko, čo o ňom potrebujete vedieť

Sklenený nábytok sa dnes teší veľkej obľube a uznaniu širokého spektra spotrebiteľov. Krásny sklenený nábytok nájdeme v mnohých najprestížnejších interiéroch. Na presné rezanie skla je však nevyhnutné používať profesionálne príslušenstvo a pracovné nástroje. Jedným z nich je olej pre sklárov. Aké sú jeho vlastnosti? Pozrime sa na to bližšie. Ste pripravení na niekoľko praktických tipov?

Sklenársky olej a jeho stručná charakteristika

Sklenársky olej je nevyhnutnou súčasťou práce každej sklenárskej dielne. Olej plní množstvo rozmanitých funkcií. Tento produkt poskytuje neoceniteľnú pomoc tým, že vykonáva prácu veľmi solídne a presne. Oleje sú špecializované, profesionálne látky založené na starostlivo vybraných zložkách. Sú určené predovšetkým na profesionálne použitie, ale možno ich nájsť aj v súkromných dielňach. Umožňujú vytvárať zložité tvary skla, ktoré sa vyznačujú najvyššou kvalitou spracovania a bezpečnosťou pri používaní. Olej na rezanie skla je preto výrobok so širokou oblasťou použitia. Okrem iného sa používa na opracovanie sklenených tabúľ, fliaš, zrkadiel, vitráží, sklenených políc a ďalších predmetov.

Aká je úloha oleja na rezanie skla?

Hlavným účelom oleja na rezanie skla je uľahčiť prácu každému sklenárovi. Vďaka starostlivo vyvinutému zloženiu a špecializovaným zložkám olej ďalej predlžuje životnosť čepele, ktorá pracuje na sklenených povrchoch, a chráni ju pred rôznymi mechanickými poškodeniami alebo deformáciami. Sklenená tabuľa sa reže rezacím kotúčom špecializovaného zariadenia pod správnym tlakom. Podľa takto vzniknutých prasklín na skle je ďalším krokom rozbitie skla. Olej na rezanie skla zabezpečuje oveľa väčšiu presnosť a správnosť rezania. Navyše tieto výrobky eliminujú riziko rôznych odštiepkov, ako aj nepravidelných zlomov. Olej preniká do poškriabaných priehlbín vyrezaných do skla. Vďaka tomuto riešeniu navyše nie je potrebné sklo vypaľovať.

Kúpte si overené produkty, ktoré sú na dosah

Hľadáte osvedčený produkt, ktorý vám umožní efektívne a účinne pracovať v skle? Chcete sa vyhnúť poškodeniu, nekontrolovanému rozbitiu skla, ktoré vedie k vzniku odpadu? Vyberte si vysokokvalitné a účinné oleje pre sklenárov a dlho sa tešte z vynikajúcej voľby.