Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 13,00 € - 18,00 €

Čistenie povrchov

Existuje 2 produktov.

Zobraziť 1-2 of 2 položiek

Aktívne filtre

Odmasťovanie povrchov pred lepením

Vždy sa odporúča chemická príprava pred lepením, ako aj pred natieraním, lakovaním a pod.. Odmastenie povrchu pred lepením nie je len umývanie, ale ako už názov napovedá - odmastenie. Dôležitým a niekedy mätúcim bodom je, že vo väčšine prípadov produkty ako rozpúšťadlá, benzín a riedidlá nie sú odmasťovačmi. Čistia povrch veľmi dobre, ale po použití vždy zanechajú mikrovrstvu, ktorá narúša proces lepenia atď. Čím teda povrch odmastiť? Na správne odmastenie existujú rôzne chemikálie, niektoré sú agresívne ako kyseliny, iné menej ako čisté alkoholy. Čistý acetón a izopropanol, bežne známy ako alkohol. Pomocou týchto dvoch prostriedkov, v závislosti od druhu odmastených materiálov, je možné spojenie uskutočniť vhodným, predovšetkým rýchlym, nenákladným a neinvazívnym spôsobom, čo umožňuje správny priebeh celého procesu.

Prostriedok na odmasťovanie povrchov – aký vybrať?

Prípravok na čistenie a odmastenie povrchu pred lepením a lakovaním je určený na odstránenie všetkých nečistôt z lakovaného povrchu, najmä mastných (odtlačky rúk, zvyšky vosku, oleje, triesloviny prirodzene sa vyskytujúce v dreve a iné podobné látky, ktoré môžu ovplyvniť priľnavosť farby na povrch). V tomto procese by sa nemali používať odmasťovače obsahujúce silikónové zlúčeniny alebo pomaly sa odparujúce organické rozpúšťadlá. Na leptanie povrchu sa používajú pomerne agresívne chemikálie. V závislosti od povrchu sa používajú silne kyslé alebo silne zásadité produkty. Leptanie spôsobuje perforáciu povrchu reaktívnymi chemickými skupinami, čo uľahčuje mechanické upevnenie lepidla. Účinok tohto pôsobenia závisí od typu povrchového materiálu. Priemyselná využiteľnosť tohto procesu je obmedzená, pretože leptadlá sú drahšie. Odmasťovač povrchov by mal obsahovať mierne alkalické látky a emulgátory.

Odmastenie povrchu pred lepením- mechanická príprava

Mechanická príprava povrchu na lepenie je v podstate pieskovanie alebo brúsenie a podobné postupy. V závislosti od materiálu a následného postupu sa musíte rozhodnúť, či je takýto zásah potrebný a ako veľmi ovplyvní komponenty. Treba pamätať aj na to, že ak máme napríklad natretý povrch, lepidlo sa na túto vrstvu prichytí a ak ho neodstránime, tak so správnym lepidlom bude spoj pevný ako samotná vrstva.