Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Rezanie skla

Existuje 82 produktov.

Zobraziť 1-15 of 82 položiek

Aktívne filtre

Sklo je krehkým materiálom, ktorého rezanie si vyžaduje používanie špeciálnych nástrojov. Použitie nesprávneho náradia môže spôsobiť ťažkosti pri rezaní, alebo nemať požadovaný efekt. Výber správneho náradia je kľúčovým momentom, preto je technika rezania skla a nástroje používané na to popísané nižšie, spolu s uvedenými príkladmi typov rezaného skla.

Ako rezať sklo?

Prvý krok, ktorý treba spraviť je zistiť ktorá strana okna je cínová a ktorá vzduchová. V súčasnosti má vyrábané sklo dve strany a je to dané spôsobom výroby. Po vyliatí skla z pece vo forme roztavenej hmoty začne sklo chladnúť. Roztavené sklo sa naleje cez vrstvu horúceho cínu a táto strana sa nazýva cínová strana. Kontaktom s týmto kovom získava sklo trochu inú štruktúru, pričom na vzduchovej strane je úplne ploché. Na trhu sú dostupné špeciálne prístroje na určenie vzduchovej a cínovej strany skla.

Ďalším krokom je poškriabanie skla. Slúži na narušenie štruktúry skla. Poslednou fázou je rozbitie skla. Po poškriabaní sa škrabanec otvorí stlačením skla a jeho prerezaním.

Čím rezať sklo?

Rezanie záleží od druhu skla. Nižšie sú uvedené typy skla a náradia, ktoré sa najlepšie na ich rezanie.

Akrylátové sklo – vhodný na rezanie je nožík na sklo, alebo nožík na krytiny. Ako bolo vyššie spomenuté stačí ho narezať a sklo na tom mieste zlomiť.

Fľaškové sklo – v tom prípade je vhodná použiť stroj na rezanie skla. Použitie stroja na rezanie si vyžaduje viac skúseností.

Polystyrénové sklo - aj tu, podobne ako v prípade akrylátového skla, poslúži ostrý sklenený nôž. Vhodným riešením môžu byť aj diamantové nožnice.

Rezanie skla nástrojmi – čo môže byť užitočné?

Okrem vyššie uvedených príkladov, môžeme vyzdvihnúť medzi nástrojmi na rezanie skla tiež:

- uholníky a rezátka všetkých rozmerov,

- kružidlá,

- sklárske oleje,

- kliešte na sklo.

Pred kúpou nástrojov by ste si mali starostlivo prečítať ponuku obchodu, vďaka čomu si správne zvolíte nástroje, alebo sadu nástrojov ktorá si hravo poradí s výzvou rezania skla.