Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 9,00 € - 136,00 €

Lepidla uv

Existuje 13 produktov.

Zobraziť 1-13 of 13 položiek

Aktívne filtre

LEPIDLO - DB 6022 10ML VYTVRDZOVANÉ UV ŽIARENÍM

833 € Cena bez DPH
(5/5) z 2
LEPIDLO - DB 6023 50ML VYTVRDZOVANÉ UV ŽIARENÍM

3167 € Cena bez DPH
(5/5) z 6
LEPIDLO - DB 6023 250ML VYTVRDZOVANÉ UV ŽIARENÍM

11308 € Cena bez DPH
(5/5) z 1

UV lepidlá na sklo

UV Lepidlo je druhom lepidla, ktoré vyžaduje fotochemickú reakciu na tvrdnutie. Technicky je UV lepidlo, ktoré na vytvrdnutie vyžaduje fotochemickú reakciu. Technicky je UV lepidlo polymér, ktorý sa spolieha na vystavenie UV svetlu, aby umožnilo zosieťovanie, čím sa vytvorí pevnejšia štruktúra na molekulárnej úrovni. To je na rozdiel od iných lepidiel, ktoré sa spoliehajú na sušenie, proces, ktorý trvá dlhšie alebo vyžaduje vystavenie vysokým teplotám. Keď sú zložky UV lepidiel vystavené UV svetlu, prekonávajú aktivačnú energiu potrebnú na vyvolanie zosieťovania s fotónovými časticami. Rôzne UV lepidlá môžu mať rôzne formy. Najbežnejšie z nich sú na epoxidovej báze, ale pomerne obľúbené sú aj akryláty. Existujú aj viaczložkové lepidlá, v ktorých je druhou zložkou fotochemický promótor, ktorý sa vplyvom UV svetla dokáže rozložiť na voľné radikály. Tieto voľné radikály výrazne urýchľujú rýchlosť vytvrdzovania UV lepidla. UV vytvrdzovanie je široko používané vo veľkých priemyselných odvetviach a komerčných produktoch, ako sú potraviny, kozmetika, automobily a medicína. Rovnaká chémia UV lepidiel bola rozšírená aj na atramenty vytvrditeľné UV žiarením.

Profesionálne UV lepidlá - VÝHODY:

Flexibilita. Vďaka kreatívnej chémii začne UV lepidlo vytvrdzovať až pri vystavení UV svetlu. To znamená, že pri práci s ním vo viditeľnom svetle zostáva v tekutej forme. Vďaka týmto vlastnostiam je možné nanášanie UV lepidla upravovať alebo regulovať prakticky na neurčitý čas, pokiaľ nebolo ošetrené pod UV lampou. Rýchle vytvrdzovanie. Aplikáciu UV lepidla je možné vytvrdiť približne za tri sekundy. Táto takmer okamžitá vytvrditeľnosť je užitočná pri veľkoobjemových priemyselných aplikáciách, čo z nej robí technológiu, ktorú možno prispôsobiť takmer akémukoľvek existujúcemu procesu. Krátky čas vytvrdzovania tiež znižuje kvalitatívne chyby, pretože diely trávia menej času s mokrým alebo nevytvrdeným lepidlom. Nízka teplota. Proces vytvrdzovania UV žiarením sa nespolieha na vystavenie zvýšeným teplotám, ani nemá prospech z takéhoto spracovania. Vďaka tomu je vynikajúcou možnosťou na zlepenie častí, ktoré sú mimoriadne citlivé na teplo, ako sú plasty, tkaniny alebo mäkké kovy.

UV Lepidlá – dôležité nezabudnúť

UV lepidlá ponúkajú úplne inú úroveň flexibility a všestrannosti vďaka ich neobmedzenej spracovateľnosti a rýchlemu vytvrdzovaniu. Napriek tomu, že nie sú extrémne obľúbené, UV lepidlá uverili každému DIY nadšencovi alebo profesionálnemu remeselníkovi, ktorý ich kedy vyskúšal. Pri prechode na UV lepidlá nezabudnite vziať do úvahy, že UV svetlo je nevyhnutnou súčasťou procesu. Ak plánujete používať UV lepidlá dlhodobo, môže byť dobrý nápad investovať do vysokokvalitného UV svetla so širokým rozsahom frekvencií a intenzít.