Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Posuvné systémy

Existuje 417 produktov.

Zobraziť 1-15 of 417 položiek

Aktívne filtre

Ako si vybrať tesnenie, alebo profily?

V závislosti od modelu a dizajnu sa tieto produkty môžu výrazne líšiť nielen vzhľadom, ale aj použitím. Z tohto dôvodu by ste si mali vybrať ten správny produkt pre váš sprchový kút. Vo všeobecnosti zvážte:

  • Miesto inštalácie
  • Typ sprchového kúta, v ktorom bude inštalovaný
  • A akú hrúbku bude mať sklo

Napríklad, pokiaľ ide o medzeru medzi dverami a sprchovou vaničkou, stojí za to poznať rozmery. Spoznanie detailných informácií o priestore miesta, kde je výrobok inštalovaný, umožňuje lepší výber tesnenia. Nemalo by sa zabúdať na to, že tesnenia majú v závislosti od miesta určenia inú štruktúru a tvar.

Tesnenie pre sprchový kút by sa malo zvoliť po znalosti všetkých parametrov. Musí mať tiež podobný tvar ako sprchovací kút. Napríklad, ak je kabína okrúhla, potom by malo byť okrúhle aj tesnenie. Všetky ponúkané tesnenia chránia sprchový kút pred zatekaním vody. K dispozícii je tiež zaujímavé riešenie v podobe magnetických tesnení. Sú určené na zabezpečenie sprchových dverí, vďaka čomu sa zatvoria a neprepustia vodu.

Tvar sprchové kúta a tesnenie

Priame tesnenia dokonale chránia spodnú časť obdĺžnikovej kabíny. Odporúčajú sa najmä výrobky vyrobené z PVC. Chránia 100% pred únikom vody a sú odolné voči rizikám vyplývajúcim z prevádzky v sprchovom prostredí. Ide najmä o plesne či citlivosť na chemikálie, ktoré sa používajú na čistenie spchového kúta. Ako už bolo spomenuté, výber produktu závisí od tvaru sprchového kúta. To znamená, že v štvorcovej kabínke nebudú použité polkruhové produkty.

Oplatí sa chrániť dvere sprchového kúta?

Predtým už boli spomenuté magnetické tesnenia ktoré chránia dvere sprchového kúta. Tesnenia zabezpečujú rôzne priestory, tie presne určené sú vhodné na elimináciu otvoru medzi krídlami sprchového kúta. Ich použitie zabraňuje potrebe utierania vody vedľa sprchového kúta. Obmedzuje to aj riziko vzniku plesní.

Profily predmetných výrobkov sú odolné voči deformácii, rozdrveniu a samozrejme majú vodotesnú štruktúru. Ponúkané produkty kombinujú tvrdosť aj pružnosť, vďaka čomu tesnenie dokonale chráni dvere kabíny. Keď magnety tesne priliehajú k sebe, kabínu je možné riadne uzavrieť. Mali by ste sa postarať aj o údržbu samotných dverí a tesnení, aby naďalej efektívne fungovali.