Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 0,00 € - 18,00 €

Silikóny

Existuje 4 produktov.

Zobraziť 1-4 of 4 položiek

Aktívne filtre

Silikón poškodí zrkadlo iba vtedy, ak uvoľňuje kyslé chemikálie alebo sú tam iné agresívne látky. Vyhnite sa kyslému tvrdnúcemu silikónu. Preto by silikóny do zrkadiel a silikón do akvária mali byť výlučne prírodné. Vo všeobecnosti by sa mal na zadnú stranu zrkadla použiť iba neutrálny vytvrdzujúci silikón, pretože normálny kyslý silikón reaguje s odrazovou vrstvou zrkadla.

Silikóny na zrkadlá, silikóny na akváriá

Problémom pri použití silikónu na zadnej strane zrkadla nie je samotný silikón, ale proces jeho vytvrdzovania. Pretože väčšina dostupných silikónových lepidiel sú lepidlá vytvrdzované kyselinou, ich použitie na lepenie zrkadla alebo nalepenie na konkrétne povrchy nie je veľmi dobrý nápad. Zadná strana zrkadla nemôže byť silikonizovaná, ak vytvrdzovanie trvá príliš dlho alebo ide o formu octového vytvrdzovania. Je to preto, že silikón ako taký tvrdne, uvoľňuje chemikálie, ktoré ničia nepriehľadnú podložku zrkadla a môžu spôsobiť, že zrkadlo bude priesvitné a neúčinné.

Možno ste si všimli, že nejde ani tak o silikón, ako o proces vytvrdzovania. A pretože nie všetky silikóny vytvrdzujú rovnako, tak nie všetky silikóny sú pre zrkadlá škodlivé. Pri hľadaní správneho typu silikónu pre Vaše zrkadlo musíte uprednostniť bezpečné vytvrdzovanie a neutrálny silikón, pretože neuvoľňuje zvyšky kyselín.

Vytvrdzujúci silikón

Na lepenie zrkadiel k stene je najlepší vytvrdzujúci silikón. V prípade neutrálneho vytvrdzujúceho silikónu je kvapalina ktorá sa uvoľňuje alkohol, ktorý nepoškodí zrkadlá tak ako uvoľnenie kyseliny z bežného silikónu. Neutrálny vytvrdzujúci silikón bude správne držať, ak sa nanesie na riadne očistený a pripravený povrch. Zrkadlový silikón je jednoducho „medicínsky neutrálny“, čo znamená, že je pH neutrálny bez aktívnej kyseliny alebo zásady.

Silikóny a lepidlá na zrkadlá

Používanie lepidiel na zrkadlá je menej rizikové, keďže neriskujete reakciu so zrkadlom. Čo je ale najdôležitejšie lepidlo sa dá nanášať v hrubých vrstvách, čo Vám dáva istotu, že zrkadlo nespadne po prilepení k stene. Silikón je iba jedna možnosť a ak niekto hľadá alternatívu na použitie so zrkadlom, najlepším miestom na hľadanie stavebných lepidiel je obchod pre majstrov.