Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 11,00 € - 12,00 €

Stretch fólie

Aktívne filtre

Stretch fólia sa široko používa na zabezpečenie rôznych druhov tovaru v priemysle, doprave a obchodnom sektore. Jej obľúbenosť spočíva predovšetkým vo vynikajúcich kvalitatívnych parametroch, vysokej rozťažnosti, odolnosti voči mechanickým vplyvom a nízkej hmotnosti. Strečová fólia dokonale priľne k povrchu predmetu a vytvorí na ňom vodotesnú vrstvu.

Stretch fólia - výrobné metódy

Na výrobu stretch fólie sa používajú špecializované stroje a moderné technológie. Medzi najčastejšie používané metódy patria;

  • technika štrbinového výtoku (odliatok),
  • technika fúkania.

Technika odlievania do štrbín je jednoduchšia a účinnejšia, surovina sa naleje, ochladí a vytiahne pomocou extrudérov. Výsledný produkt sa vyznačuje pružnosťou a pevnosťou, výsledná stretch fólia sa používa najmä na balenie paliet. Metóda vyfukovania je zložitejšia a drahšia, ale je pri nej možné získať výrobok s veľmi dobrými parametrami.

Výhody stretch fólie

Stretch fólia je spoľahlivá v rôznych situáciách, medzi jej hlavné výhody patrí:

  • ochrana obsahu pred vlhkosťou, prachom, vysokými a nízkymi teplotami a inými nepriaznivými vonkajšími faktormi,
  • veľmi dobrá priľnavosť k rôznym predmetom,
  • veľká plocha a nízka hmotnosť,
  • vysoká pevnosť a dobrá ochrana chránených materiálov.

Stretch fólia je v základnej verzii priehľadná, ale výrobcovia používajú rôzne druhy farbív, ktoré jej priehľadnosť znižujú.

Použitie stretch fólie

Stretch fólia veľmi často chráni výrobky prepravované na paletách, možno ju použiť na ochranu malých predmetov, ako aj predmetov neobvyklých rozmerov. Keďže nie je toxický, môže chrániť aj ovocie, zeleninu a iné potraviny. Stretch fólia môže mať rôznu hrúbku, takže sa používa na balenie jemných predmetov aj veľkého ťažkého tovaru na dlhé cesty. Môže to byť materiál používaný na ručné balenie, ale bežnou metódou je aj strojové balenie pomocou automatických baličiek. Je ideálny na ochranu nábytku a iných interiérových predmetov počas renovácie. Strečová fólia veľmi dobre chráni zberané plodiny na farmách a používa sa aj v kaderníckych a kozmetických salónoch, napríklad na ochranu vlasov.