Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 0,00 € - 71,00 €

Špecializované sklenárske stojany

Existuje 8 produktov.

Zobraziť 1-8 of 8 položiek

Aktívne filtre

Ako bezpečne prepravovať sklo a okná?

Sklá a prvky s citlivými parametrami a komponenty, ako sú okná, vyžadujú špeciálnu ochranu počas prepravy a skladovania. Preprava skla je nepochybne skutočnou výzvou, ktorej musí dopravca čeliť. Situácie na ceste môžu spôsobiť, že sklo bude vystavené preťaženiu, napríklad pri náhlom núdzovom brzdení alebo zmene stopy. Výborným spôsobom, ako znížiť riziko poškodenia pri preprave sklenených tabúľ, je použitie sklenených stojanov špeciálne určených na tento účel. Stojan na sklo umožňuje prepravu prvkov vo zvislej polohe. Nepochybnou výhodou skleneného stojana je dobré tlmenie nárazov počas jazdy, čo je zaručené malou kontaktnou plochou stojana a prepravovaného skla. Preto, aby ste sa vyhli prasklinám nielen pri preprave, ale aj pri skladovaní, používajte stabilné stojany z kvalitných materiálov. Okrem toho umiestnenie okien na stojanoch výrazne skráti čas nakladania a vykladania.

Ako sa dá spoznať stojan na sklo, ktorý je vhodný na bezpečnú prepravu a skladovania okien?

Vhodný stojan na prepravu skla sa vyznačuje predovšetkým primeranou tuhosťou konštrukcie, ktorá zaručuje požadovanú stabilitu a pevnosť. Ďalšou vlastnosťou, ktorú by ste mali venovať pozornosť, je povrchová úprava stojana. V závislosti od účelu sa oplatí venovať pozornosť ochrannému náteru stojana. Konštrukcia je vystavená poveternostným vplyvom, ako je sneh alebo dážď, ktoré ju môžu poškodiť, napríklad v dôsledku korózie. V tomto prípade je dobré zvoliť okenný transportný regál, ktorý bude chránený galvanickým náterom alebo lakovaný. Ak sa bude regál používať len v zastrešených miestnostiach, ako sú skladové haly, oplatí sa venovať pozornosť dodatočnému vybaveniu regálov kolieskami, ktoré umožnia jednoduchý, rýchly a bezpečný pohyb tovaru v sklade.

Druhy stojanov

Ak už viete, aké potrebné vlastnosti by mal mať sklenený stojan, oplatí sa vedieť aj to, aké typy stojanov sa najčastejšie používajú pri preprave a skladovaní. Vzhľadom na štruktúru rozoznávame stojany typu A - obojstranné a stojany typu L, sú jednostranné. S prihliadnutím na typ použitého materiálu - ide o drevené alebo kovové stojany, ktoré môžu byť dodatočne chránené proti korózii lakovaním alebo pozinkované.