Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 33,00 € - 76,00 €

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

PRE HRÚBKU

PRE HRÚBKU

Vesuvio - úchyty a závesy

Existuje 22 produktov.

Zobraziť 1-15 of 22 položiek

Aktívne filtre

Záves do sprchového kúta – najdôležitejšie informácie

Hlavnou funkciou závesu sprchového kúta je zavesenie držiaka sklenených sprchových dverí, aby sa umožnilo voľné otáčanie dverí. Okrem toho môže poskytnúť funkciu samozatvárania, keď sú dvere zatvorené, čím sa znižuje hluk a trenie. Najdôležitejším ukazovateľom výkonu závesu je jeho nosnosť. Typicky má záves nosnosť 10-20 kg ako odstupňovaná jednotka. Všeobecne povedané, pre vysokokapacitné pánty budú hodnoty výšky pántu, priemeru hriadeľa pántu a hrúbky plechu väčšie. Medzi ďalšie ukazovatele výkonu patrí životnosť pántu a odolnosť proti korózii. Ale podľa rôznych štandardných systémov a testovacích metód majú rôzne typy pántov rôzne indikátory. Napríklad požiadavky na veľkosť deformácie a prísnejšie požiadavky na odolnosť voči elastickej deformácii a plastickej deformácii.

Výhody závesov do sprchových kútov

Prvá vec, ktorú je potrebné zvážiť, je usporiadanie kúpeľne a miesto, kde plánujete vstúpiť do sprchovacieho kúta. Ak je váš sprchový kút otvorený s dostatkom miesta okolo seba, inštalácia štandardných pántov zo steny na sklo vám ušetrí peniaze a poskytne vášmu sprchovému kútu vhodný kotviaci bod. Otočné pánty sú tiež možnosťou, ktorá sa zbaví kotvenia v strede dverí, pripevní ho k hornej a spodnej časti skla a mimo dohľadu. Ďalšou výhodou otočných pántov je, že sa dajú kombinovať s profilom (hliníková lišta v hornej časti skla) a umiestniť dvere kdekoľvek pozdĺž sprchového kúta, čo vám dáva flexibilitu pri usporiadaní. Ak je však v ceste vaňa alebo toaleta, alebo v závislosti od vášho najlepšieho vstupu do bezrámového typu, možno sa budete musieť pozrieť na záves sklo -sklo, kde sú sprchové dvere, otvárané o pripevnené o ďalšie sklo.

Materiály najvyššej kvality

Materiál sprchového kúta je kľúčovým faktorom, ktorý treba zvážiť pri stavbe sprchového kúta. Môže byť vyrobený z rôznych materiálov, ktoré majú rôzne vlastnosti. Materiál na sprchovací kút si musí poradiť s vodou a mydlom a tiež zabrániť rastu plesní a plesní v sprche. Okrem toho sa musí dať ľahko čistiť a udržiavať. Pretože proces inštalácie sprchy sa bude líšiť v závislosti od typu a veľkosti sprchy, ako aj od existujúcej inštalácie v kúpeľni. Vo všeobecnosti však budete musieť pripojiť sprchu k vodovodnému a odtokovému potrubiu a potom nainštalovať samotnú sprchovú kabínu, čo zvyčajne zahŕňa pripevnenie k stene a podlahe. Podrobnejšie pokyny nájdete v pokynoch od výrobcu alebo u profesionálneho inštalatéra.