Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 0,00 € - 2,00 €

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

PRE HRÚBKU

PRE HRÚBKU

Hliníkové rámy

Existuje 6 produktov.

Zobraziť 1-6 of 6 položiek

Aktívne filtre

PROFIL Q4 - RAL

Cena na vyžiadanie

000 € Cena bez DPH

Hliníkové profily na sklo

Hliníkové rámy majú mnoho výhod oproti iným prvkom používaným ako prísady do zliatin. Výsledkom tejto kombinácie je materiál, ktorý je relatívne ľahký a ľahko sa s ním pracuje, no zároveň je tuhý a extrémne odolný. Týmto spôsobom vznikajú otvorené aj uzavreté hliníkové profily s rôznymi prierezmi. Okrem toho dobrí veľkoobchodníci s hliníkovými profilmi ponúkajú aj uholníky, T-profily, U-profily a mnoho ďalších produktov, ktoré sú vysoko odolné voči nepriaznivým vplyvom. Odolné voči poškodeniu, zmenám teploty a vlhkosti. Zároveň sa vyznačuje vysokou tepelnou izoláciou a tesnosťou. Medzi výhody hliníkových profilov patrí aj ich náchylnosť na široké možnosti spracovania plastov. Hliníkovú zliatinu možno ľahko tvarovať a pokryť vrstvou farby.

Na čo sú dobré hliníkové rámy?

Vyššie uvedené výhody hliníka, najmä jeho vysoká pevnosť v kombinácii s nízkou hmotnosťou a jednoduchosťou spracovania, robia rámy z tohto materiálu ideálne ako nosné prvky, police a konštrukčné rámy používané v stavebníctve. Príkladom sú hliníkové okná, dvere a brány. Okenné rámy vyrobené z hliníkových rámov sa vyznačujú moderným vzhľadom, ľahkosťou a odolnosťou a zároveň zaisťujú vysokú úroveň energetickej účinnosti. Hliníkové rámy sa používajú v bytovej výstavbe, ale aj v servisnej a priemyselnej výstavbe. Sú ideálne pre veľkoplošné zasklenie a používajú sa nielen na okná, ale aj posuvné systémy a celé stavebné systémy, ako sú balkóny a terasy, fasády a zimné záhrady. Okrem toho sa hliníkové rámy používajú na výrobu dokončovacích predmetov a interiérového dizajnu, ako aj na dekoráciu nábytku, osvetľovacích prvkov, balustrád atď. Hliníkové nosné konštrukcie sa používajú aj v priemysle a reklame. Hliníkové profily sú predsa veľmi všestranný produkt.

Hliníkové rámy v automobilovom a záhradnom odvetví

V prípade kolízie je veľmi dôležité, aby konštrukčné prvky vozidla absorbovali energiu spojenú s nárazom. Hliníkové profily preto často využívajú automobilky. Môžu byť použité na mnohých rôznych miestach na vozidle bez toho, aby pridávali veľkú váhu. Ďalšou výhodou je ochranný náter, ktorý chráni pred koróziou. Hliníkové rámy sú obľúbené aj v záhradníctve. Najčastejšie sa používajú ako stavebné materiály pre skleníky. Vďaka ich odolnosti voči poveternostným podmienkam sú dobrou voľbou na mnoho rokov.