Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 0,00 € - 110,00 €

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

PRE HRÚBKU

PRE HRÚBKU

Profily exteriérové

Existuje 8 produktov.

Zobraziť 1-8 of 8 položiek

Aktívne filtre

NPF-1050-SET-AL Profil na...

5825 € Cena bez DPH
(5/5) z 1
NPF-1050-SET-RAL7016 Profil...

Cena na vyžiadanie

000 € Cena bez DPH
(4,8/5) z 4

Sklo na francúzske balkóny – potrebná dávka vedomostí

Francúzske balkóny, ktoré sa, ako už názov napovedá, sú pôvodom z Francúzska tešia veľkej obľube a uznaniu širokej verejnosti po celom svete. Napriek tomu, že v dávnych dobách slúžili na palácovú architektúru, dodnes ich nájdeme v tých najmodernejších a exkluzívnych budovách, ktoré nás tešia svojim dizajnom. Ich kľúčovým prvkom je správne zvolené sklo. Čo sa o tom oplatí vedieť? Poďme sa na danú problematiku pozrieť bližšie.

Sklenený francúzsky balkón a jeho charakteristika

Francúzsky balkón je druh vonkajšieho zábradlia, ktoré je ochranou vysokého okna. Z tohto dôvodu musí byť sklo na francúzske balkóny okrem jedinečného dizajnu aj trvácne a odolné voči rôznym druhom mechanického poškodenia. Napriek svojmu názvu celá konštrukcia nepripomína štandardný balkón - nemá využiteľný priestor. Moderné balkóny, na rozdiel od tých, ktoré zdobia paláce v 17. storočí, sú vybavené jednoduchými, minimalistickými sklenenými tabuľami, bez množstva dekorácií a doplnkových ozdôb. Sklo dostupné pre francúzske balkóny dodáva celej konštrukcii ľahkosť a veľmi moderný charakter. Tým, že chránia vysoké okná budov (ktoré zvyčajne siahajú od stropu až po podlahu), nebránia vo výhľade a navyše umožňujú úplnú bezpečnosť pri otváraní okien.

Sklenený francúzsky balkón a jeho špecifikácia

Sklenený francúzsky balkón vďaka svojej jednoduchej forme dokonale zapadne do každej fasády a tvaru budovy. Inštalované sklo odráža svetlo a dodáva celému dizajnu dokonalú svetlosť. Jeho horizontálne usporiadanie navyše celú stavbu opticky zväčšuje. Aby bolo sklo odolné a spoľahlivé, prechádza procesom vytvrdzovania, vďaka čomu je charakteristické bezchybným stavom po dlhú dobu. Použitie takejto technológie robí sklo inštalované na francúzskych balkónoch odolné voči najnepriaznivejším poveternostným podmienkam, ako aj vysokému tlaku. Hľadáte dokonalé riešenie, ktoré dodá vášmu exteriérovému aranžmánu jedinečný výraz? Radi si vyberáte prvky, ktoré spájajú jedinečný dizajn s funkčnosťou? Sklo na francúzske balkóny s celou konštrukciou prekoná vaše najdivokejšie očakávania.