Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 0,00 € - 9,00 €

Nože suché štandardné

Existuje 3 produktov.

Zobraziť 1-3 of 3 položiek

Aktívne filtre

Profesionálni brusiči skla

Profesionálne nože na rezanie skla sú kategóriou výrobkov, ktorá je medzi sklármi a sklárskymi remeselníkmi veľmi obľúbená. Tieto nože sa vyznačujú veľmi ostro nabrúsenou čepeľou a špeciálnou konštrukciou, ktorá umožňuje presné rezanie skla rôznych hrúbok. Cena nožov na sklo závisí od kvality výroby a technických parametrov, ako je dĺžka a hrúbka čepele. Pri výbere nožov na sklo je dôležité venovať pozornosť ich ergonómii a pracovnému komfortu. Tieto nástroje sú nevyhnutné na presné rezanie skla pri realizácii rôznych typov projektov, a to pri profesionálnej práci aj v domácej dielni.

Typy nožov na rezanie skla

Nože na sklo sú základným nástrojom pre sklárov a remeselníkov. Existuje mnoho typov nožov, ktoré sa líšia tvarom, čepeľou a použitím. Prvým typom noža je nôž na olej. Je to ideálny nástroj na rezanie skla, pretože olej zabraňuje praskaniu a rozbitiu. Olejový nôž je zvyčajne vybavený zásobníkom na olej, ktorý sa pred použitím naplní.

Druhým typom noža na rezanie skla je suchý nôž. Tento typ noža nevyžaduje olej a zvyčajne sa používa na rezanie tenších sklenených tabúľ. Čepeľ suchého noža je vyrobená z karbidu, čo mu umožňuje rezať s istotou.

Ďalším typom profesionálneho noža na sklo je kónický nôž. Tento typ noža je veľmi podobný olejovému nožu, ale líši sa tvarom. Čepeľ kónického noža je na jednej strane užšia a na druhej širšia, čo mu umožňuje rezať pod rôznymi uhlami.

Ďalším typom noža na sklo je guľový nôž. Ide o zakrivený rezný nástroj, ktorý umožňuje rezanie okolo kriviek a zaoblení.

Posledným typom noža na sklo je guľový nôž.

Posledným typom noža je diamantový nôž. Ide o nástroj, ktorého čepeľ je potiahnutá diamantom, ktorý umožňuje presné rezanie skla. Diamantový nôž sa zvyčajne používa na rezanie tvrdších častí skla.

Posledným typom noža je olejový nôž.

Nôž na olejové sklo

Olejový nôž na sklo je jedným z najobľúbenejších špecializovaných nástrojov na rezanie skla, ktorý umožňuje presné rovné rezanie. Tento typ noža na sklo využíva olejovú technológiu, ktorá umožňuje hladký sklz noža po povrchu skla. Vďaka tomu je rezanie presnejšie a ľahšie sa s ním manipuluje. profesionálna rezačka na sklo je vybavená vymeniteľnými rezacími kolíkmi, ktoré sú kalené, čím sa zabezpečí dlhá životnosť rezačky. Tento typ rezačky na sklo možno použiť na rezanie skla rôznych hrúbok a odporúča sa pre začiatočníkov aj skúsených používateľov rezačky na sklo.