Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 105,00 € - 106,00 €

Podložky

Je tu 1 produkt.

Zobraziť 1-1 of 1 položiek

Aktívne filtre

Podložkový korok 18x16x3+2

8817 € Cena bez DPH
(5/5) z 1

Korkové podložky slúžia na ochranu materiálov náchylných na rozbitie a poškodenie skla a predmetov vyrobených z tejto suroviny. Skladá sa z korku a peny, má vlastnosti, ktoré vám umožňujú prenášať náklad. Použitie peny je určené na bezpečné pripevnenie korku ku sklu a pomáha udržiavať stabilitu počas prepravy.

Korkové podložky - konštrukcia

Korkové podložky na okná sú poskladané z dvoch vrstiev:

  • korkovej, ktorá je vďaka vlastnostiam svojej štruktúry prvkom, ktorý prenáša zaťaženie a znižuje vibrácie,
  • penovej, ktorá umožňuje to aby korková podložka trvalo a rovnomerne priliehala k podkladu. Použitý špeciálny typ peny znamená, že po jej odstránení nezostávajú na povrchu skla žiadne stopy.

Korkové podložky na valci sú predávané v rozmeroch 16x18 mm, ich hrúbka je 2-3 mm.

Charakteristické vlastnosti korkových podložiek

Korkové podložky na sklo sú materiálom používaným v sklárskom priemysle vďaka svojej vysokej odolnosti voči nárazom. Užitočné vlastnosti korkových podložiek sú najmä:

  • jednoduchá montáž,
  • stopy po ich použití sa ľahko odstraňujú,
  • veľmi dobrá ochrana jemnej štruktúry skla pre nebezpečím,
  • dlhodobé využívanie nezmení ich vlastnosťami.

Pri preprave skla sa často používajú podložky vyrobené z kusu kartónu, čo ale nie je dobrým riešením, pretože účinne nechránia pred poškriabaním. Kartón sa môže počas prepravy posunúť.

Korkové podložky - použitie

Korkové podložky na rolke slúžia na ochranu sklenených plôch pred mechanickým poškodením. Najčastejšie sa používajú pri preprave sklenených častí, izolačných skiel a autoskiel. Vytvárajú bezpečnú vzdialenosť medzi dvoma prvkami, malé medzery medzi sklenenými tabuľami umožňujú maximálne využitie priestoru pri preprave alebo skladovaní skla. Korkové podložky dokonale priliehajú k skleneným povrchom a zabraňujú ich posunutiu, čo by mohlo viesť k tvorbe škrabancov, prasklín a rôznych poškodení.

Korok je prírodným materiálom, ktorý nie je škodlivý pre zdravie. Je to ekologický materiál, obnoviteľný, získava sa prírodnou cestou a nestárne. Použité korkové podložky na okná poskytujú zabezpečenie za nizke náklady, zmenšujú riziko dodatočných poškodení v preprave.