Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Triediť podľa

Cena

Cena

  • 0,00 € - 163,00 €

Lampy uv

Existuje 6 produktov.

Zobraziť 1-6 of 6 položiek

Aktívne filtre

Tvrdnutie svetlom je veľmi efektná technika. Funguje to tak, že pomocou UV žiarenia spája viacero prvkov dokopy, ale aj vytvrdzuje laky a iné fotosenzitívne látky. Výber správnej UV lampy by mal zodpovedať potrebám a účelu. Podľa toho, na čo budeme svietidlo používať, by sme mali zariadenie zladiť s vhodným tvarom a výkonom. Efektívne lampy majú rozsah 360 až 410 nm, čo je nevyhnutné pre väčšinu lepidiel, lakov, živíc a farieb.

Aké druhy UV lámp sú a čo sa s nimi dá vytvrdzovať?

Existuje viac druhov UV lámp. Podľa Vašich špecifických potrieb by ste si mali vybrať model vhodný pre konkrétne úlohy. Ak chcete rýchlo vytvrdiť malý predmet a potrebujete presný nástroj, vyberte si UV baterku. Žiarivky sa výborne hodia pre sklenárov, na lepenie akvárií alebo iných pozdĺžnych hrán. Väčšie priestory je vhodné osvetliť panelovou lampou alebo halogénovou lampou. Všetky typy sa veľmi ľahko používajú a dajú sa spoľahlivo spojiť s mnohými materiálmi v krátkom čase.

Výrobky najčastejšie vytvrdzované týmito lampami sú lepidlá, ktoré sa používajú na spojenie sklenených a plastových prvkov. UV lampy sú potrebné aj na prácu so živicou, ktorá sa používa na dekoratívne 3D prvky. Sú ideálne aj na fixáciu lakov na veľkej ploche, preto sa bez nich automobilový priemysel nezaobíde. Pri priemyselnom plnení dutín sa používajú špeciálne pasty, ktoré je možné aj vytvrdzovať takouto lampou. Vysokovýkonné lampy sú určené na vytvrdzovanie farby.

UV žiariče — najdôležitejšia časť lampy

Každá UV lampa potrebuje žiarič. Toto je časť, ktorá vyžaruje UV svetlo. Ako tušíte, počas používania a prevádzky zariadenia sa opotrebováva. Preto treba z času na čas vymeniť žiarič pre UV lampu za nový. Frekvencia výmen závisí od frekvencie a intenzity používania daného svietidla. Iba pravidelná výmena tejto časti zaručí bezproblémovú prevádzku svietidla.

Je lepenie častí pomocou UV lampy bezpečné?

Žiarenie z týchto typov zariadení môže byť veľmi škodlivé pre zrak osoby, ktorá ich používa. Pri práci s UV lampou je preto bezpodmienečne nutné dodržiavať pravidlá BOZP. Špeciálne ochranné okuliare sú nevyhnutné na ochranu očí pred nežiaducimi účinkami UV žiarenia.