Potrebujete vyrobiť zrkadlo alebo sklo? neváhajte nás kontaktovať, pošlite nám rozmery a kontakt, vyrobíme Vám ho na mieru predajna@centrumskla.sk

Vrtáky

Existuje 99 produktov.

Zobraziť 1-15 of 99 položiek

Aktívne filtre

VRTÁK L75 MM FI 12

Cena na vyžiadanie

000 € Cena bez DPH
(5/5) z 1

Vŕtačky na sklo - kde sa uplatnia a čo sa oplatí o nich vedieť?

Vŕtačky na sklo sú presné nástroje, ktoré sa používajú na vŕtanie otvorov do skla. Zvyčajne sa používajú na vytváranie otvorov pre inštaláciu dverí alebo okien, ako aj na vytváranie otvorov pre káble a príslušenstvo. Vŕtačky do skla majú veľmi vysokú úroveň presnosti, ktorá zaručuje hladké otvory určenej veľkosti. Vrtáky na sklo sa vyrábajú z uhlíkovej ocele, rýchloreznej ocele alebo diamantového brusu. Vďaka svojej vysokej presnosti slúžia na veľmi presné vŕtanie otvorov do skla. Tieto vrtáky sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu a zachovávajú si svoju životnosť aj pri dlhodobom používaní. Vzhľadom na typ a hrúbku skla je dôležité vybrať správny typ vrtáka. Vrtáky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a môžu mať lamely, disky alebo otvory rôznych tvarov a veľkostí.

Čo treba zvážiť pri výbere vrtáka do skla?

Pri výbere vrtáka do skla by sa mal brať do úvahy najmä typ a hrúbka skla, do ktorého sa má otvor vŕtať. Vrtáky do skla by mali byť vyrobené z materiálov, ktoré sú odolné voči vzniku prasklín na povrchu skla, aby bol vyvŕtaný otvor presný. Vrtáky na sklo by mali mať priemer, ktorý zodpovedá veľkosti vŕtaného otvoru, aby nedošlo k poškodeniu materiálu. Mali by ste sa tiež uistiť, že zvolený vrták má dostatočnú pevnosť na dokončenie vŕtania bez poškodenia skla.

Ako sa starať o životnosť vrtáka na sklo?

Aby ste zachovali životnosť vrtáka na sklo, vyhýbajte sa kontaktu s tvrdými materiálmi (ako sú niektoré kamene, betón atď.) a nepoužívajte príliš veľké nárazy. Vŕtačku pravidelne čistite, najmä ak ju používate na rezanie skla alebo iných jemných materiálov. Pri používaní vodných alebo olejových strojov je tiež potrebné dbať na rovnomerné brúsenie vrtáka, aby nedošlo k poškodeniu štruktúry a vzniku malých škvŕn na vrtáku.

Frekvencia výmeny vrtáka na sklo závisí od jeho stavu a intenzity používania. Ak je vrták nový alebo sa používa príležitostne, možno ho vymeniť približne raz za 12 mesiacov. Na druhej strane, ak sa používa intenzívne, mala by sa vymeniť každých niekoľko mesiacov. V praxi všetko závisí od toho, ako sa vrták správa. Samozrejme, že časom stráca svoje vlastnosti. Keď sa práca s ním stane menej efektívnou alebo únavnou, je najlepší čas ho vymeniť.